البرز

اختصاص تسهیلات ویژه برای توانمند سازی عشایر البرز

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نقدی با بیان اینکه اختصاص این تسهیلات به منظور خودکفایی در تولید گوشت قرمز و اجرای طرح زنجیره تولید در استان انجام شده است ، افزود: 9 میلیارد ریال از این تسهیلات ارزان قیمت با نرخ چهار درصد به عشایر کوچنده استان اختصاص یافته است.
وی افزود : به همین منظور با پرواربندی 4500 راس دام سبک به همت 76 نفر از عشایر و با مشارکت تشکل های عشایر استان 40 تن افزایش تولید گوشت قرمز خواهیم داشت که علاوه بر افزایش بهره وری، فشار دام بر مراتع نیز کاهش می یابد.
وی گفت: 13 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات پرواربندی دام عشایر در مناطق کمتر توسعه یافته از محل صندوق توسعه ملی با نرخ کارمزد 10 درصد نیز به عشایر اختصاص یافته که این طرح نیز در مناطق عشایری شهرستان های طالقان و اشتهارد در حال اجرا است.
وی افزود: ساخت میدان عرضه دام زنده، پرواربندی دام عشایر با اصلاح و افزایش بهره وری زنجیره تولید، ایجاد بازارچه و نمایشگاه دائمی محصولات عشایر و بسته بندی گوشت قرمز از جمله طرح های مهم و ضروری مورد نیاز استان است.

کمبود 2 هزار دستگاه اتوبوس در کرج

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

عزیز صدر نژاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون حدود 500دستگاه اتوبوس در کلانشهر کرج فعال است که 400 دستگاه آن مربوط به بخش خصوصی و 100 دستگاه تحت پوشش سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری کرج است.
این مسئول با اشاره به قطع یارانه اتوبوس ها از سوی وزارت کشور و افزایش قیمت هر دستگاه اتوبوس ، گفت: این عوامل سبب شده تا روز به روز از تعداد اتوبوس های کلانشهر کاسته شود و خدمات دهی مناسب را با مشکل مواجه کند.
صدرنژاد بیان داشت: با توجه به تعداد اندک اتوبوس ها همچنان در زمان بارش ها نیز خدمات دهی به شهروندان کاهش نیافت.
این مسئول خاطر نشان کرد: اکنون در تلاش هستیم که 400 دستگاه خریداری کنیم تا بخشی از مشکلات کمبود اتوبوس در این کلانشهر کاسته شود.
صدر نژاد تاکید کرد که طی 6 سال گذشته حتی یک دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوس کلانشهر کرج افزوده نشده است.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهری کرج با بیان اینکه این سازمان علاوه بر شهروندان کرجی به شهرستان های دیگر نیز خدمات ارائه می دهد، اظهار داشت: طولانی ترین خطوط اتوبوسرانی کشور در استان البرز است.
وی ادامه داد: شهرستان هایی مانند طالقان، اشتهارد و بخشی از ساکنان جاده کرج- چالوس از خدمات اتوبوس های کرج بهره مند هستند.
کلانشهر کرج یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد و هنوز خطوط ریلی درون شهری آن فعال نشده است.

محورهای کرج- چالوس، طالقان و ماهدشت- اشتهارد تا اطلاع ثانوی بسته است

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راه استان البرز گفت: در حال حاضر به سبب بارش برف محورهای کرج-چالوس، طالقان و ماهدشت به اشتهارد تا اطلاع ثانوی بسته است.

علی بابازاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به راه‌های مواصلاتی استان البرز و وضعیت جوی هوای استان اظهار داشت: در حال حاضر به سبب بارش برف محورهای چالوس، طالقان و ماهدشت به اشتهارد تا اطلاع ثانوی بسته است.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راه استان البرز با بیان اینکه آزادراه‌های استان البرز از برف سفید پوش شده‌اند، ادامه داد: تردد در آزادراه‌ها به کندی در حال انجام است و بهتر است مردم در موارد غیرضروری وارد آن نشوند.

برنامه کتابخانه‌های عمومی البرز در هفته پایانی دی ماه اعلام شد

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

برنامه کتابخانه‌های عمومی در هفته چهارم دی‌ماه از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.

به گزارش ایلنا از کرج، کتابخانه‌های عمومی سراسر استان در این هفته با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی همچون نشست‌هایی با محوریت روز ملی هوای پاک و همچنین برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی در قالب کلاس‌های آموزش‌روخوانی، تجوید و تفسیر قرآن‌کریم؛ کارگاه‌های آموزشی‌نقاشی،داستان‌نویسی، خلاصه‌نویسی، قصه‌گویی، اوریگامی و تهیه روزنامه‌دیواری؛ نشست‌های شاهنامه‌خوانی و مثنوی‌خوانی، نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای، نشست‌های ادبی و ده‌ها برنامه دیگر پذیرای اعضای کتابخانه‌ها و تمامی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی هستند.

معرفی عناوین ارائه شده در طرح کتاب‌خوان ماه دی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قالب نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات معرفی کتاب و نشست‌های جمع‌خوانی نیز از دیگر برنامه‌های هفته چهارم دی‌ماه سال ۱۳۹۶در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان هستند.

شهرداری برای انتقال نیروهای واحدهای صنعتی از کرج به اشتهارد مساعدت کند

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

جهانگیر شاهمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، اظهار داشت: واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد برای جذب نیروی متخصص ،تکنیسین و کارگر از استان البرز با مشکل مواجه هستند.

وی افزود:مشکل طولانی بودن مسیر یکی از دلایلی است که مدیران کارخانههای صنعتی از خارج از استان به دنبال جذب نیروی کار هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با بیان اینکه با توجه به فاصله‌ای که بین اشتهارد و کرج به عنوان مرکز استان البرز است دسترسی به این نیروها سخت است و رفت و آمد این نیروها هزینه زیادی را متحمل می‌شود، گفت: به همین جهت مقرون به صرفه نیست نیروهایی که در کرج هستند در اشتهارد کار کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه به همین جهت پیشنهادی مبنی بر استفاده از سرویس‌های ایاب و ذهاب از سوی استان برای شرکت شهرک‌های صنعتی عنوان شد، گفت: اگر این سرویس‌ها صبح‌ها ساعت 7 از استان به سمت شهرک صنعتی اشتهارد حرکت کنند و نهایتا" در غروب در ساعات مشخص به سمت استان برگردند نیروهای کاری شهرک صنعتی اشتهارد را می‌توان از کرج استخدام کرد.

شاهمرادی عنوان کرد: این امر می‌تواند یک اشتغالزایی را برای واحدهایی که سرویس‌هایی در بخش خصوصی دارند فراهم کند و برای واحدهای صنعتی هم می‌تواند مقرون به صرفه باشد که نیروهای خودشان را از مرکز استان به اشتهارد و جاهای اطراف نزدیک شهرک جذب کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کدام از شهرک‌های صنعتی البرز امکان اینکه کارگران بتوانند تمام وقت در شهرک مستقر باشند از طرف خود واحد صنعتی فراهم نشده است، بیان کرد: این کار نیز می‌تواند یک گزینه باشد و اگر تعداد این افراد زیاد باشد و تمایل به ماندن در شهرک را داشته باشند ما آمادگی حمایت از آن‌ها و دعوت از بخش خصوصی را داریم.

شاهمرادی با بیان اینکه اگر در ارتباط با اتوبوس‌ها و سرویس‌های ایاب و ذهاب شهرک صنعتی اشتهارد شهرداری مساعدت لازم را نداشته باشد مجبور هستیم از بخش خصوصی استفاده کنیم، افزود: اطلاع‌رسانی برای این کار در شهرک‌های صنعتی البرز و واحدهای صنعتی و همچنین تشویق بخش خصوصی انجام می‌شود.

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد.