البرز

پنج روستای البرز به شبکه گاز کشور پیوستند

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان البرز اعلام کرد که همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر پنج روستای تابعه این استان به شبکه گاز سراسری پیوستند.

حسین تقی نژاد روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : عملیات گازرسانی به این پنج روستا شامل قوزلو، حسن آباد، سپیداران، اسکول دره و گل دره از ابتدای سال جاری آغاز شد و اکنون تکمیل شده است.

وی با اشاره به اعتبار این پروژه ها، خاطرنشان کرد: ۶۷ میلیارد ریال برای پروژه قوزلو و حسن آباد در شهرستان اشتهارد، ۳۱ میلیارد ریال برای پروژه سپیداران و اسکول دره در شهرستان ساوجبلاغ و هشت میلیارد ریال برای پروژه گل دره در شهرستان نظرآباد هزینه شده است.

به گفته وی، با بهره مندی پنج روستای فوق با ۱۶۰ خانوار جمعیت، درصد بهره مندی گاز طبیعی خانوار روستایی در استان البرز از ۸۴ درصد به ۸۴.۵ درصد رسیده است.

فاز دوم خط انتقال بوئین زهرا- کرج کلنگ زنی می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز همچنین در خصوص کلنگ زنی فاز دوم خط انتقال بوئین زهرا-کرج گفت: این خط انتقال به طول ۶۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در ۲ فاز یک و ۲ است که فاز نخست به طول ۴۱ کیلومتر از بوئین زهرا تا نجم آباد و فاز دوم به طول ۲۳ کیلومتر از نجم آباد تا چهارباغ البرز امتداد دارد که در فاز اول پیمانکار انتخاب، مسیرسازی پروژه انجام و ۴۰ کیلومتر لوله پوشش شده و در زمان حاضر، در مرحله حمل به محل پروژه و شروع جوشکاری و عملیات نصب لوله است. برای فاز دوم این پروژه نیز پیمانکار انتخاب شده و در حال آماده سازی مسیر پروژه هستیم ، شروع پروژه مذکور در فاز اول ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری بوده و بهره برداری از این پروژه آخر سال ۱۳۹۹ خواهد بود.

تقی نژاد، دستاورد این پروژه را تامین انرژی پاک و برقراری جریان پایدار گاز با افق ۵۰ ساله استان البرز در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی دانست و افزود: همچنین امکان گازرسانی به شهرک های بزرگ صنعتی اشتهارد، نجم آباد و ساوجبلاغ، گازرسانی به شهرک های بزرگ گلخانه ای برنامه ریزی شده، گازرسانی به روستاها و توسعه صنعت و رونق تولید فراهم خواهد شد.

وی اظهار داشت: به لطف خداوند متعال و تلاش کارکنان این شرکت، بار دیگر شاهد دستاوردهای جدید و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی ایران و تحول در شهرها و روستاهای محروم خواهیم بود.

میزان بهره مندی گاز طبیعی خانوار شهری استان البرز ۹۹.۹ درصد است.

شرکت گاز استان البرز اکنون حدود ۸۷۶ هزار مشترک دارد.

اهواز، تهران و کرج، رکورددار بارش‌های دیشب

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

براساس گزارش سازمان هواشناسی طی ۲۴ ساعت گذشته نام پایتخت به عنوان دومین شهر پربارش ایران ثبت شده است.
براساس گزارش سازمان هواشناسی طی ۲۴ ساعت گذشته نام پایتخت به عنوان دومین شهر پربارش ایران ثبت شده است.

به گزارش تسنیم، این درحالی است که و بررسی جداول آماری از میزان بارش‌های روز گذشته در سراسر ایران نشان می‌دهد اهواز در استان خوزستان با بارشی نزدیک به ۶۰ میلی‌متر در جایگاه نخست قرار دارد و در پی آن شهر‌های دیگر قرار دارند.

تهران دومین شهر پربارش ایران در این جدول خودنمایی می‌کند که با درنظر گرفتن میانگین بارش در سراسر استان تهران باعث ثبت رکود‌های تازه‌ای در حجم بارش طی ۲۴ ساعته استان شده است.

براساس جداول سازمان هواشناسی پربارش‌ترین شهر‌های ایران طی ۲۴ ساعت گذشته عبارتند از:

اهواز- خوزستان ۵۹.۲ میلی‌متر
تهران-شمیران- تهران ۳۲.۹ میلی‌متر
کرج- البرز ۲۶.۳ میلی‌متر
آبعلی- تهران ۲۵.۱ میلی‌متر
اشتهارد- البرز ۲۳.۵ میلی‌متر
دماوند- تهران ۲۳.۲ میلی‌متر
ایذه - خوزستان ۲۲.۷ میلی‌متر
چیتگر- تهران ۲۱.۲ میلی‌متر
تهران مهرآباد- تهران ۲۰.۸ میلی‌متر
لازم به یادآوری است که با درنظر گرفتن آمار بارش‌های پاییزی تهران طی چند سال اخیر این حجم از بارش طی ۲۴ ساعت در استان تهران بی‌سابقه بوده است.

خانه آخرت در بهشت علی (ع) ارزان است!

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

شهردار کرج با بیان اینکه آرامستان بهشت علی به قسمت غرب کرج و شهرهای صفادشت، محمدشهر، اشتهارد و... خدمات رسانی می‌کند، گفت: مدیریت شهری به تحقق شعار محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار نزدیک می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، علی‌اصغر کمالی زاده امروز شنبه ۳۰ شهریور در مراسم افتتاح آرامستان بهشت علی (ع)، با بیان اینکه این پروژه توسط مدیریت بحران محقق شده، اظهار کرد: سال ۱۳۸۵ موضوعات مربوط به مستند سازی این پروژه انجام شد و مراحل مختلف واگذاری آن نیز از طریق سازمان جهادکشاورزی و منابع طبیعی به انجام رسید.

وی ادامه داد: فاز نخست این پروژه حدودا ۴۰ هکتار است و تمامی زیرساخت‌های مربوط به تدفین متوفیان در آن ایجاد شده است.

شهردار کرج مساحت پروژه آرامستان بهشت علی (ع) را ۲۲۰ هکتار عنوان کرد و گفت: برای فاز نخست این پروژه ۱.۵هکتار حصارکشی و ۱۲ هزار تن بتن ریزی و شش کیلومتر نیز برق کشی شده است.

کمالی زاده با بیان اینکه آرامستان بهشت علی به قسمت غرب کرج و شهرهای صفادشت، محمدشهر، اشتهارد و... خدمات رسانی می‌کند، خاطرنشان کرد: با توجه به کم برخورداری این مناطق هزینه‌ای که برای دفن در این آرامستان دریافت می شود، ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

سطح مسابقات قهرمانی جوانان همانند لیگ برتر والیبال بود

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

سرمربی تیم والیبال جوانان دختر اصفهان سطح کمی و کیفی مسابقات قهرمان کشوری دسته یک جوانان را همسطح مسابقات لیگ برتر عنوان کرد.

سمیرا ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، اظهار کرد: خوشبختانه والیبال دوباره جان گرفته و نیروهای بسیار خوبی در استان‌های مختلف در حال تربیت و آموزش هستند. اصفهان نیز همچون همیشه یکی از قطب‌های اصلی این رشته در کشور بوده است که حضور ملی پوشان خوب و باکیفیت از اصفهان بیانگر این ادعا است.

وی در خصوص مسابقات قهرمان کشوری والیبال جوانان دختر (قهرمانی دسته یک کشور) که در شهرستان اشتهارد کرج برگزار شد، گفت: مسابقات با حضور 10 تیم آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، فارس، قزوین، کرمان، گلستان و مازندران در 2 گروه به‌صورت دوره‌ای برگزار شد که تیم اصفهان با شکست رقبای خود به دور بعدی راه پیدا کرد.

وی با اشاره به این‌که سطح مسابقات بسیار بالا و ازنظر فنی باکیفیت بود، خاطرنشان کرد: تیم ما در گروه سختی با تیم‌های تهران و البرز همگروه بود که توانستیم هر دو را شکست دهیم. در بازی آخر مقابل البرز میزبان شرایط بسیارسختی داشتیم چراکه بازی برای آن‌ها بسیار مهم بود تا بتوانند به‌عنوان تیم دوم به دور بعدی صعود کنند.

سرمربی تیم والیبال جوانان اصفهان ادامه داد: در این بازی باوجود اینکه دو گیم عقب بودیم، اما خوشبختانه بچه‌ها به آنچه گفتیم عمل کردند و بازگشتی رؤیایی تحت‌فشار میزبان به بازی داشتیم و توانستیم 3 گیم متوالی پیروز میدان و به‌عنوان تیم اول راهی دور بعد شویم.

وی تصریح کرد: در ادامه بازی‌ها نیز در یک بازی سخت و سنگین با نتیجه 3 بر صفر مازندران را مغلوب کرده و قهرمان شدیم و تیم تهران نیز با پیروزی مقابل خراسان رضوی سوم شد.

ایمانی در خصوص شرایط برگزاری مسابقات نیز گفت: باوجود اینکه مسابقات در اشتهارد برگزار شد، اما میزبانی بسیار خوبی داشتند، از نظر سطح کمی و کیفی نیز به اعتقاد بسیاری از مربیان و حتی سرمربی تیم ملی که برای شناسایی نفرات برتر و تیم ملی در سالن حضور داشت همپای لیگ برتر بود و جوانان نشان دادند که آینده‌ای روشن برای تیم ملی پیش رو است و قطعاً در سال‌های آینده جایگزینان خوبی برای ملی پوشان بزرگسال کشورمان خواهند شد.

سرمربی تیم والیبال جوانان دختر اصفهان در پاسخ به این سول که آیا بازیکنان لیگ برتری نیز در تیم‌های شرکت‌کننده حضور داشتند یا خیر، خاطرنشان کرد: در برخی از تیم‌ها بازیکنان لیگ برتر حضور داشتند. در تیم ما نیز الهه موسوی لیبرو جوان تیم نامی نو اصفهان و نگار سلحشور از ذوب‌آهن حضور داشتند و در پایان مسابقات نیز از تیم اصفهان 6 نفر برای تیم ملی انتخاب شدند.

برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان البرز

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز البرز، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز در این مراسم با بیان اینکه خیران علاوه بر تمول مالی به تمول فکری هم رسیده اند گفت: استان البرز به همت ، خیرین نیک اندیش موفق به کسب رتبه اول کشوری در تحقق تعهدات مالی در ساخت مدارس خیرساز شده است.

محمدرضا اسپرورین با اشاره به اینکه هر فردی با هر توان مالی می تواند حتی با خرید یک نیمکت در موضوع مدرسه سازی مشارکت کند، افزود : خیرین نیک اندیش البرزی با کمک 57 میلیارد تومانی خود توانستند به رتبه اول کشوری دست پیدا کنند.

وی با بیان اینکه برای خیر مدرسه ساز شدن لازم نیست هزینه ساخت یک مدرسه پرداخت شود، اظهار داشت: در استان البرز یک کارگر تامین اجتماعی به نام یونس ابراهیمی زندگی می کند که هر سال با اهدا یک نیمکت برای دانش آموزان به جمع خیرین مدرسه ساز این استان پیوسته است.

وی تاکید کرد: فردای درخشان ایران اسلامی در مدارس شکل می گیرد لذا گام برداشتن در این حرکت مقدس بسیار ارزشمند است .

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس نیز در این مراسم گفت: 40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد که ملت ایران در عرصه های مختلف از جمله ساخت مدارس ثابت کردند که در صحنه حضور دارند.

کولیوند افزود: بودجه ای که سالانه برای کشور بسته می شود معمولا مثل سال 97 و 98 به دلیل شرایطی که برای کشور پیش می آید محقق نمی شود.

وی بیان داشت: بیشتر بودجه کشور بر حسب فروش نفت و گاز بسته می شود در حالی که امسال شرایط ویژه ای در این زمینه حاکم است و همچنین شرایط 22 استان کشور در حادثه سیل نیز در تحقق این بودجه در استان ها تاثیر گذار است.

وی افزود: امسال بودجه کشور به میزان 448 هزار میلیارد تومان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است اما به دلیل وجود شرایط ویژه ، 130 هزار میلیارد آن محقق نمی شود.

وی میزان خسارت سیل در استان های کشور را در حدود 40 هزار میلیارد تومان ذکر کرد و ادامه داد: دولت برای ایجاد زیرساخت ها نیاز به مشارکت های مردمی به ویژه در ساخت و تجهیز مدارس دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش البرزهم ضمن قدردانی از خیرین نیک اندیش ، استاندار البرز و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی درحمایت از آموزش و پرورش ، گفت: با همدلی می توان در ساخت مدارس با نشاط در استان سرافراز البرز که مینیاتوری از اقوام مختلف ایرانی است گام برداشت.

قاسمی با اشاره به اینکه دست خیرین را می بوسم ، یاد آورشد: خیرین برای جامعه یک سرمایه بزرگ هستند زیرا با همت آنان کلاس های درس برای فرزندان ایران ساخته و آماده می شود.

وی تصریح کرد: اگر همت والای خیرین نبود، بی شک آموزش و پرورش با مشکل جدی روبرو می شد.

قاسمی تصریح کرد: در البرز معلمان خیری نیز وجود دارند که ماهانه بخشی از حقوق خود را به کمک در ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی در این استان اختصاص می دهند.
در پایان این مراسم از ۲۶ خیر مدرسه ساز استان قدردانی شد.

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد. logo-samandehi