رتبه اول طرح ملی دادرس البرز

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

فرشید علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج به نمایندگی از البرز در این دوره از مسابقات کشوری شرکت کردند که تیم مدرسه دخترانه شهید احمدی روشن موفق به کسب رتبه اول شد.
وی اظهارداشت: طرح دادرس با هدف ترویج فرهنگ سلامت و آموزش امداد و نجات به دانش‌آموزان در مواجهه با بلایای طبیعی، حوادث غیر طبیعی و انسانی در مدارس و انتقال پیام های آموزشی این برنامه به خانواده ها اجرا می شود.
علیزاده بیان داشت: دراین دوره ها دانش آموزان در زمینه پانسمان و پانداژ، اسکان اضطراری ، پناه گیری ، خروج ایمن ، حمل مصدوم ، آتل بندی و شکستگی ، اطفاء حریق، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیا قلبی با مشارکت مربیان برجسته کشوری و استانی امداد و نجات آموزش دیدند.
وی یادآورشد : این طرح هر ساله با مشارکت جمعیت هلال احمر استان البرز در مدارس به اجرا در می آید تا دانش آموزان با فرآیند امداد و نجات در شرایط بحرانی به صورت تئوری و عملی آشنایی پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه برای ایجاد انگیزه و کسب مهارت در بین دانش آموزان ، مسابقات ملی این طرح در استان ها برگزار می شود، خاطر نشان شد: امسال نیز 1290 دانش آموز البرزی در سطح نواحی و مناطق آموزش و پرورش البرز منتخب شناخته شدند.
علیزاده تصریح کرد: در مرحله استانی طرح ملی دادرس 90 تیم در البرز به رقابت پرداختند که تیم دانش آموزی دختر و پسر آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج و فردیس موفق به کسب امتیاز بالا شدند و جواز شرکت در رقابت کشوری را از آن خود کردند.
وی با بیان اینکه هر تیم از 14 دانش آموز تشکیل شده است، خاطرنشان شد : درمرحله استانی ششمین دوره مسابقات المپیاد طرح ملی دادرس 16 تیم به تعداد 240 انش آموز دختر و پسر به مدت 2 روز در مرکز آموزشی - رفاهی ایران مهر آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج شرکت کردند.
علیزاده خاطرنشان کرد: تیم های دانش آموزی اشتهارد، آموزش و پرورش ناحیه 3 و 4 کرج نیز به رتبه دوم دست یافتند.
وی تصریح کرد: دراین دوره دانش آموزان در رشته های پانسمان و پانداژ، اسکان اضطراری ، پناه گیری ، خروج ایمن ، حمل مصدوم ، آتل بندی و شکستگی ، اطفاء حریق، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی ، احیا قلبی ریوی و آزمون کتبی به رقابت پرداختند.
وی اضافه کرد: در سال گذشته دو تیم دانش آموزی از البرز در مسابقات کشوری حائز رتبه برتر شدند.
وی ادامه داد: دانش آموزان البرزی در مسابقات انفرادی سال گذشته هم موفق به کسب دو مدال طلا، یک نقره و سه مدال برنز شدند.
وی گفت: 62 هزار دانش آموز البرز در قالب طرح ملی دادرس در سال تحصیلی 97-96 ، آموزش دوران سخت بحران در مدارس دیدند.
وی افزود: مسابقات المپیاد دادرس در انزلی برگزار شد.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد. logo-samandehi